Club Night Results 4 December 2018

Posted on December 05, 2018

Club Night 10 PNAHC 05412/18


60m
G10 1.Stella Groube 9.60 2. Juliet McKinlay 9.86 3. Cadee Hampson 9.94 BU12 1. Hunter
Kennedy 9.49 2. Endre Dickson 9.60 3. Charlie Hook 10.42 G11 1. Anabel Romero Gemmell
10.16 2. Holly Smyth 10.81 3. Eden Mottley 10.84 SW 1. Pavinee Watson 8.2 2. Monique Gorrie
8.5 3. Lydia Bamford 8.7 SM 1. Alex Willis 9.16 2. Cooper Furnell 9.75 G7 1. Ella Singleton
11.65 2. Caitlin Stretch 11.69 3. Greer Robinson 12.11 B7 1. Tane Garcia 11.04 2. Jaxson
Conchie 11.16 3. Reinhardt Dickson 12.01 G8 1. Julia Hutchinson 10.8 2. Chloe Groube 10.9
3. Ella Stewart 11.5 BU10 1. Henry Symonds 2. Beau Kennedy 10.30 3. Cooper Robinson
10.31 G9 1. Brooke Smyth 11.29 2. Neve Robertson 11.34 3. Lucy Cadzow 11.46

100m
G7 1. Ella Singleton 18.76 2. Caitlin Stretch 18.90 3. Greer Robinson 20.23 B7 1. Tane Garcia
17.79 2. Jaxson Conchie 18.03 3. Reinhardt Dickson 19.25 G8 1. Chloe Groube 18.65 2. Julia
Hutchinson 18.72 3. Ella Stewart 19.50 BU10 1. Henry Symonds 16.39 2. Dante Bergerson
16.66 3. Cooper Robinson 16.81 G9 1. Brooke Smyth 18.70 2. Lucy Cadzow 19.12 3. Neve
Robertson 19.13 G10 1. Stella Groube 16.04 2. Juliet McKinlay 16.42 3. Cadee Hampson 16.44
BU12 1. Hunter Kennedy 14.90 2. Endre Dickson 15.14 3. Charlie Hook 16.16 GU13 1. Brianna
Gorrie 15.82 2. Eden Mottley 17.87 3. Holly Smyth 19.25 SW 1. Pavinee Watson 13.5 2.
Monique Gorrie 14.3 3. Georgie Furnell 15.0 SM 1. Brayden Grant 12.03 2. Alex Willis 15.42 3.
Cooper Furnell 16.33

400m
G10 and Under 1. Lucy Cadzow 92.27 2. Chloe Groube 93.39 3. Caitlin Stretch 95.08 B10 1.
Endre Dickson 76.5 2. Oliver Lean 83.2 3. Beau Kennedy 87.6 SW 1. Lydia Bamford 61.17 2.
Monique Gorrie 61.74 3. Georgie Furnell 68.32 B11 1. Charlie Hook 72.44 2. Josh Zentveld
88.20 SM 1. Harrison Porritt 53.28 2. Robert Norman 56.42 3. Daniel Pinkney 58.44

1500m
SM 1. David Lovelock 4 20.6 2. Liam Woolford 4 26.1 3. Brayden Grant 4 32.8 SW 1. Laura
Smit 4 58.6 2. Tayla Cornwall 5 56.4 3. Angela Jukes 5 58.9

1500m Walk
SM 1. Bradyn Popow 7 40.4

High Jump
G10 1. Stella Groube 1.25m 2. Cadee Hampson 1.15m 3. Tayler Trow 1.15m B10 1. Endre
Dickson 1.10m G11 1. Anabel Romero Gemmell 1.25m 2. Eden Mottley 1.25m 3. Holly Smyth
1.20m B11 1. Hunter Kennedy 1.30m 2. Charlie Hook 1.20m 3. Josh Zentveld 1.05m B12 1.
Cooper Furnell 1.15m

Long Jump
G7 1. Greer Robinson 2.60m 2. Ella Singleton 2.57m 3. Tamara Whyte 2.22m B7 1. Tane
Garcia 2.73m 2. Angus Cadzow 2.46m 3. Jaxson Conchie 2.44m G8 1. Chloe Groube 2.55m 2.
Ella Stewart 2.50m 3. Julia Hutchinson 2.44m B8 1. Beau Kennedy 2.89m G9 1. Lucy Cadzow
2.60m 2. Neve Robertson 2.53m 3. Zena Wilkinson 2.50m B9 1. Dante Bergerson 3.42m 2.
Henry Symonds 3.36m 3. Oliver Lean 2.72m

Discus
B12 1. Alex Willis 21.57m

Shot
SW 1. Lydia Bamford 8.38m 2. Pavinee Watson 6.82m 3. Alia Robinson 5.69m SM 1. Jordan
peters 10.73m 2. Jack McKenzie 7.24m

Triple Jump
SW 1. Alia Robinson 7.38m MM 1. Jack McKenzie 7.52m