Club Night Results 10 Jan 2017

Posted on January 25, 2017

Club Night 13 PNAHC Jan 10 2017

60m

G7 1. Charlyse Harvey 11.54 2. Xnedra McConachy 12.31 B7 1. Riley Grason 11.87 2. Lamond Oconnell 12.75 G8 1. Juliet McKinlay 10.15 2. Stella Groube 10.30 3. Amelia Grason 10.43 G9 1. Anika Molits 10.34 2. Anabel Romero Gemmell 10.66 B10 1. Cooper Furnell 9.83 2. Jack Ellison 10.36 3. Albara Al Shakkaf 10.49 G10 1. Te Aurere Oxenham 10.56 2. Jesse Coxon 10.74 3. Skye Burema 10.82 G11 1. Georgie Furnell 9.42 2. Madeline Davey 10.24 SW 1. Kyra Tikitiki 8.54 2. Lydia Bamford 8.56 3. Teresa Davenport 8.69 B12 1. Angus Lyver 8.82 2. Rian Lyver 9.06 SM 1. Zac Topping 7.08 2. Quin Hartley 7.49 3. Bernard Wagener 7.51

200m

G7 1.Charlyse Harvey 44.48 2. Xnedra McConachy 50.54 B7 1. Wyatt Deegan 42.04 2. Riley Grason 43.91 3. Lamond OConnell 46.83 G8 1. Stella Groube 34.26 2. Juliet McKinlay 35.26 3. Amelia Grason 36.60 B8 1. Albara Al Sakkaf 35.39 2. Lachlan Drew 35.95 3. Jack Ellison 37.27 G9 1. Anika Molita 2. Anabel Romero Gemmell G10 1. Te Aurere Oxenham 34.92 2. Skye Burema 36.17 3. Jesse Coxon 37.48 B12 1. Angus Lyver 30.61 2. Cooper Furnell 33.94 G11 1. Georgie Furnell 2. Madeline Davey G12 1. Kaela Drew 2. Dhaiis Oxenham 3. Brienna McConachy B13 1. Aden Porritt 2. Devon Marley SW 1. Monique Whiteman 27.68 2. Kyra Tikitiki 27.84 3. Ariana Blackwood 27.84 M18 1. Bernard Wagener 24.42 2. Aiden Smith 24.66 SM 1. Zac Topping 22.20 2. Quin Hartley 23.31 3. Brayden Grant 23.82 MM 1. Hayden Robinson 25.16

800m

G10 and Under. 1. Skye Burema 2 55.78 2. Te Aurere Oxenham 3 07.83 3. Stella Groube 3 09.63 B10 and Under 1. Albara Al Sakkaf 2 54.51 2. Cooper Furnell 2 55.08 3. Lachlan Drew 3 09.00 SW 1. Hannah Tichbon 2 32.10 2. Monique Gorrie 2 32.82 3. Frances Allen 2 40.83 G12 1. Kaela Drew 2 55.61 2. Maraea Graham 3 07.39 MW 1. Jo Coxon 3 08.97 SM 1. Brayden Grant 2 14.43 2. Liam Woolford 2 19.25 3. Hayden Robinson 2 21.53

1000m

SM 1. Andre Le Pine Day 2 54.70 2. Finn Stewart Wither 2 57.10 3. Liam Wall 3 05.25 SW 1. Nicole Whiteman 3 43.00 2. India Stewart Wither 3 50.31

1000m Walk

SM 1. Bradyn Popow 5 14.80 2. Mirsab Rizvi 7 40.28

3000m

SM 1. David Lovelock 9 14.65 2. Jacob Platt 9 56.61 3. Jordan Harder 9 57.43 SW 1. Tessa Webb 10 05.86 MM 1. Adrian Maquet 11 45.55 2. Lance Gray 11 53.90

High Jump

G13 1. Alevya Skerrett 1.25m B13 1. Aden Porritt 1.30m G14 1. Teresa Davenport 1.35m W18 1. Ranae Savill 1.55m W20 1. Katie Neumann 1.50m 2. Georgia Whiteman 1.45m SW 1. Kelly Davenport 1.40m 2. Ariana Blackwood 1.35m M18 1. Reuben Brown 1.75m MW 1. Jo Coxon 1.30m

Shot

G7 1. Charlyse Harvey 4.29m 2. Xnedra McConachy 3.64m B7 1. Wyatt Deegan 4.34m 2. Riley Grason 3.73m G8 1. Juliet McKinlay 5.36m 2. Emerald Polson 5.30m 3. Stella Groube 4.88m B8 1. Lachlan Drew 4.87m G9 1. Anabel Romero Gemmell 5.65m 2. Anika Moleta 5.10m B9 1. Jack Ellison 5.03m

Discus

SW 1. Ariana Blackwood 32.85m 2. Madeline Davey 21.46m 3. Maraea Graham 21.45m SM 1. Liam Woolford 31.65m 2. Peter Blackwood 22.56m 3. Mirsab Rizvi 20.68m

Long Jump

G11 1. Georgie Furnell 3.82m G10 1. Te Aurere Oxenham 3.47m 2. Skye Burema 3.10m 3. Jessie Coxon 3.04m B10 Cooper Furnell 3.53m